Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Ako si vyzdobiť svoj domov na Vianoce?

Pridané: 12.12.2022

Prinášame Vám niekoľko zaujímavých tipov, ako si tento rok môžete spraviť čarovné Vianoce u Vás doma.

Máme tu bez pochýb najkrajšie obdobie v roku s nezameniteľnou atmosférou, ktorú dotvoria vianočné dekorácie a svetlá. Niektorí z Vás by si určite nechali Vianočný stromček aj po celý rok :) 

S každým rokom prichádzajú nové nápady na trendy a štýly dekorácií: od rôznych minimalistických, severských až po bohaté, vidiecke a iné. Dôležité je však nájsť ten správny kompromis medzi trendami a vašim osobným štýlom.

V prvom rade je dôležité, pozrieť sa na to, v akom štýle je Vaša domácnosť a čo v nej prevláda. Potom by ste sa mali zamerať na to, čo bude farebne a štýlovo ladiť s Vašim interiérom.

S čím začať?

Po správnosti by ste mali začať s výzdobou okien. Na tie sa zvykne zabúdať, pritom len jednoduchým pridaním svetelných dekorácií, dokážete vytvoriť príjemnú atmosféru. Niekedy stačí, len keď doplníte svetelnú reťaz, alebo ak máte širší okenný parapet tak aj pekné svietniky, či lampáše.

Ďalej sa zamerajte na police, a ak máte napríklad aj knižnicu môžete pokojne využiť vianočné ozdoby, ktoré Vám ostali z Vášho stromčeka. Na vytvorenie dobrej atmosféry tiež môžete využiť deky, alebo vankúše s vianočnou tematikou.

Nenechávajte si najlepšie vianočné nápady na obývačku!

Vyzdobte si aj svoju spálňu, či kúpeľňu. Tiež môžete nechať svoje deti aby zapli svoju kreativitu a vyzdobili si svoje izby. Do spálni môžete dať vianočné obliečky, deky, či vankúše. Na čelo postele môžete pridať aj girlandu na oživenie, či položiť na nočný stolík malý minimalistický stromček. Tiež môžete zavesiť na stenu vianočný obraz, alebo banner.

Do kúpeľne môžete k vani, alebo sprchovému kútu pridať vianočnú rohožku, osušky, či vonné sviečky s vianočným motívom.

Aké by to boli Vianoce bez vianočnej ruže?! :) Kvety a rastliny dodajú farbu a nádych prírody. Stromčeky nie sú jediným spôsobom ako dozdobiť svoj domov.