Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Začnite jarnú sezónu štýlovo!

Pridané: 13.4.2023

Využite naše nápady na jarné dekorácie a dodajte svieži jarný vzhľad Vašej domácnosti. Aké sú zaručené tipy a trendy na jar 2023? 

Ako na to?

Farby, vzor, ľahkosť materiálov, ako aj styling s množstvom sviežich listov a krásnych jarných kvetov sú stávka na istotu. Poďme pekne po poriadku.

Farby 

Stavte na farby, ktorými automaticky zmeníte chladný domov po zimných mesiacoch a vdýchnete mu život. Pastelovo modrá, žltá, ružová a mätová zelená sú ideálne tóny, pretože predstavujú spojenie s jarou a možno ich vidieť v rôznych jarných kvetoch. Navodzujú šťastný pocit a vo výsledku získate útulný, príťažlivý a uvoľnený interiér. 

Zelená je nová šedá tejto jari!

Najväčší prím však hrá zelená. Od farieb stien, látok a vankúšov až po čelá postelí, koberce, závesy, dokonca zelené kuchyne. Farba, ktorú si spájame predovšetkým s prírodou, v nás vzbudzuje pokoj a pozitivitu.

Vzory a potlače 

Určite sa netreba obávať vzorov, pretože tie dodávajú miestnosti viac charakteru a osobitosti. Klasické potlače a vzory sú nadčasové, no obzvlášť na jar je experimentovanie so vzormi jednoduchý spôsob, ako vniesť do priestoru sviežosť a farebnosť. Stačí sa zamerať na zopár doplnkov, ako napr. vankúše, prikrývky, závesy, návleky na stoličky, obliečky atď., ktoré možno v priebehu roka striedať a jemne nimi upravovať vzhľad Vášho priestoru zo sezóny na sezónu, čím priznáte aktuálne ročné obdobie. Určite nespravíte krok vedľa, ak stavíte na kvetinovú potlač či botanické vzory na doplnkoch. Nápadná tapeta s okázalými kvetmi a listami v spojení so žiarivými vankúšmi okamžite dodá miestnosti nádych jari. 

Kvety 

Jar je obdobím, ktoré je úzko spojené s novým životom a krásnymi kvitnúcimi kvetmi. Ak teda hľadáte najjednoduchší spôsob, ako si vyzdobiť interiér na jar, stačí pridať kvety. A nielen na stôl. Nazbierajte kvety z Vašej záhrady a porozmiestňujte ich po celom byte v štýlových vázach. Živé kvety zaručene premenia Vašu domácnosť zo zimnej strohosti na jarný optimizmus. Ďalší tip, ako dokonale zobraziť jar v dekorácii, je vytvoriť si jarný veniec na dvere. 

Ľahké, vzdušné tkaniny

Ak nie ste fanúšikom farieb a vzorov, a preferujete minimalizmus, ďalší spôsob ako zmodernizovať svoj priestor na jar, je vymeniť ťažké a hrubé zimné materiály za ľahšie textílie. Napr. vlnu za hodváb, pletené prikrývky, doplnky z umelej kože a ťažké závesy za ľanové textílie a vzdušné záclony, ktoré prepustia čo najviac svetla.

Jarné upratovanie 

Nápady na jarnú výzdobu nie sú len o ďalších doplnkoch, ale aj o upratovaní. Využite príležitosť vizuálne vyčistiť Váš priestor. Zmena ročných období je skvelé obdobie na zisťovanie, čo sa dá vylepšiť, odstrániť alebo jednoducho posunúť.