Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Finančné poradenstvo

Poradíme vám s možnosťami financovania Vašej nehnuteľnosti

S kúpou nehnuteľnosti sa nevyhnutne spája aj otázka jej financovania. Pokiaľ si nie ste istí, aké sú vaše finančné možnosti (koľko by vám banka maximálne požičala) alebo ako by ste mohli čo najlepšie zrealizovať výmenu vašej nehnuteľnosti za väčšiu, kontaktujte nás a dohodnite si s nami stretnutie. Klientom ponúkame nezáväznú konzultáciu, porovnanie hypotekárnych úverov rôznych bánk a výber optimálnej formy financovania vybranej nehnuteľnosti s ohľadom na Vašu finančnú situáciu a Vaše požiadavky.

Na výber mate totiž hneď niekoľko spôsobov, akými si môžete obstarať vašu nehnuteľnosť.

Nákup pomocou hypotekárneho úveru

Najčastejším riešením je nákup nehnuteľnosti pomocou hypotekárneho úveru, kde dochádza ku kombinácii vlastných finančných prostriedkov a finančných prostriedkov poskytnutých bankou založením kupovanej nehnuteľnosti. Aby ste nemuseli tráviť hodiny chodením po bankách, zisťovaním a porovnávaním ich aktuálnych ponúk, my vám ponúkneme komplexný prehľad aktuálne dostupných možností a zároveň vás upozorníme na všetky skryté praktiky bánk, o ktorých by ste sa v lepšom prípade dozvedeli až tesne pred samotným podpisom úverových zmlúv.

Nákup z vlastných úspor

Ďalším spôsobom financovania je nákup nehnuteľnosti “za hotovosť”. To je možné iba v prípade, kedy disponujete dostatočné veľkou finančnou čiastkou na nákup celej nehnuteľnosti. Aj v tomto prípade odporúčame našim klientom nezáväznú konzultáciu, kedy majú možnosť objaviť aj iné možnosti financovania, a tak svoje dostupné finančné prostriedky použiť efektívnejšie.

Výmena nehnuteľnosti

Tretím najčastejším spôsob je “výmena” nehnuteľnosti. V tomto prípade potrebuje klient najskôr predať nehnuteľnosť, ktorú vlastní a poväčšine v nej aj býva. S touto požiadavkou nás oslovuje stále väčšie množstvo klientov. Samozrejmosťou je poskytnutie maximálnej súčinností pri predaji a aj kúpe vašej nehnuteľnosti tak, aby ste sa mohli plynule presťahovať do nového. Nevýhodou takéhoto spôsobu financovania svojho nového bývania je práve časová náročnosť a zosúladenie predaja s kúpou vášho vysnívaného bývania. V takejto situácii sa najčastejšie stáva, že klient je nútený vyberať si nehnuteľnosť iba z obmedzeného množstva ponúk, ktoré sú na trhu dostupné v čase, kedy predáva svoju nehnuteľnosť. Pripravili sme preto pre našich klientov službu Exklusive finance, ktorá vám pomôže získať vašu vysnívanú nehnuteľnosť bez stresu a naháňania. So službou Exklusive finance si vy vyberiete nové bývanie a my sa postaráme o to, aby ste mali dostatočný priestor na rekonštrukciu alebo predaj vašej nehnuteľnosti.

Pre viac informácií o možnostiach financovania kúpy vašej nehnuteľnosti nás neváhajte kontaktovať.

Výkup nehnuteľnosti

Keď ste sa ocitli v nečakanej situácii alebo jednoducho potrebujete rýchlo speňažiť vašu nehnuteľnosť, neváhajte sa na nás obrátiť. So službu výkupu nehnuteľnosti odkúpime vašu nehnuteľnosť po obhliadnutí a nacenení v expresne rýchlej dobe.* Využite možnosť bezplatnej a nezáväznej konzultácie a zistíte viac o tejto službe, prípadne spolu nájdeme vhodnejší variant predaja vašej nehnuteľnosti.

* Čas, za ktorý dostanete peňažné prostriedky za vašu nehnuteľnosť na účet sa líši v závislosti od náročnosti vysporiadania predmetnej nehnuteľnosti. O dĺžke celého procesu budete informovaní hneď po obhliadke v zostavenej cenovej ponuke.