Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Nie je fotka ako fotka! Hlavne, ak ide o Vašu nehnuteľnosť...

Pridané: 27.10.2022

Vedeli ste, že nehnuteľnosti s profesionálnymi fotografiami sa predávajú o 32% rýchlejšie?!

Či už chcete Vašu nehnuteľnosť predať, alebo prenajať, profesionálny prístup by mal byť u realitných kancelárií samozrejmosťou! No nie vždy je to tak.

Ak ste sa už rozhodli sprostredkovať predaj Vašej nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu, je úplne na mieste, aby ste požadovali profesionálny prístup v rámci celého procesu predaja.

Kľúčovým faktorom je práve kvalitné nafotenie nehnuteľnosti. Preto by ste mali pri výbere realitnej kancelárie zohľadniť aj prezentáciu ponúk konkrétnych maklérov.

Je štatisticky dokázané, že nehnuteľnosti s profesionálnymi fotografiami sa predávajú o 32% rýchlejšie (Photography for real estate).

Pri fotení nehnuteľností je dôležité zachytiť nehnuteľnosť tak, aby v potenciálnych kupujúcich vzbudila príjemnú atmosféru a vytvorila predstavu o tom, ako tam sami žijú a fungujú. Nič nepritiahne potenciálnych kupujúcich viac ako kvalitné fotografie, ktoré v konečnom dôsledku zlepšujú nielen celkový dojem, ale aj predajný proces.  

Tu môžete vidieť rozdiel medzi bežnou a profesionálnou fotkou. Na prvej fotke je hneď niekoľko nedostatkov. Fotka je tmavá, krivá a fotená z výšky, čo je zrejme dôsledkom fotenia z ruky, bez použitia statívu a vhodného osvetlenia. Interiérové fotky by mali byť fotené zo správneho uhla a výšky.

Na našej fotke sme sa snažili poukázať na celkový potenciál kuchyne. Od príjemného LED osvetlenia pod skrinkami, až po pootvorené dvierka od umývačky riadu, aby možní kupujúci získali dôležité informácie už priamo z fotky (ako je napríklad fakt, že v kuchyni je zabudovaná umývačka riadu).

Na tejto dvojici fotografií je vidieť veľký rozdiel v správnom nasvietení miestnosti. Prvá fotka pôsobí ponuro a tmavo. Preto je dôležité zvoliť si správny denný čas na nafotenie nehnuteľnosti. Nie je zachytená ani celá posteľ a pootvorené dvere pôsobia rušivo. Miestnosť síce nie je rozhádzaná, ale rozhodne nie je pripravená na vytvorenie reprezentatívnych fotiek.

Dôležitou súčasťou našej práce je aj „home staging“, tzv. príprava nehnuteľnosti na predaj s dôrazom na dizajn. Ide o úpravu priestoru rôznymi dekoráciami, dekami, vankúšmi a pod. Pri pohľade na obe fotky je jasné, ktorá pôsobí útulnejšie a viete si tam predstaviť aj seba. Ide pritom o rovnakú spálňu. 

Proces predaja nehnuteľností je veľmi komplexný. Kvalitná fotografia je len jedným z dôležitých faktorov, ktoré majú výrazný vplyv na predaj. Okrem prvého dojmu prispeje aj k zvýšeniu imidžu životného štýlu potenciálnych kupujúcich.

Spoľahnite sa na odborníkov pri tak dôležitom životnom kroku, ako je predaj Vašej nehnuteľnosti.