Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Aj Vaše vstupné dvere môžu vyzerať pútavo!

Pridané: 12.10.2022

Prinášame Vám zopár tipov a dizajnérskych nápadov, ako si môžete vyzdobiť hlavný vstup do domu.

Samotné dvere sú z bezpečnostného a praktického hľadiska nevyhnutnou súčasťou domu. Výber vchodových dverí je veľmi dôležitý, či už preto, že budete nimi vítať hostí, alebo ste sa rozhodli svoj dom predať. Bez ohľadu na to, kde sa váš domček nachádza, prinášame vám dizajnérske nápady, ktoré povýšia atraktívnosť vášho vchodu na ďalšiu úroveň.

Osvetlenie

V prvom rade je potrebné premyslieť si, ako bude umiestnené osvetlenie. Viacero dizajnérov odporúča jemne osvetliť pozdĺž celú cestu, ako „letiskovú dráhu“, až ku vašim vchodovým dverám. Už samotná cesta k vchodovým dverám predstavuje dôležitý prvý dojem.

Kvety a rastliny

Je úplne bežné, že v interiéri máte kvety, prečo ich teda neumiestniť aj von? Farebné kvety a rastliny dokážu vdýchnuť atmosféru a príjemný farebný nádych vašim vchodovým dverám. Taktiež môžete zavesiť veniec na dvere ako dizajnový prvok.

Portikus a zastrešenie

Ak sa chystáte pustiť do rekonštrukcie domu je zaujímavé zakomponovať portikus, ktorý predstavuje stĺpovú predsieň pred hlavným vchodom. Prípadne je možné doplniť vchodovú striešku, ktorá zakryje vchod v daždivých časoch a zároveň môže pôsobiť veľmi esteticky.

Sezónny dizajn

Podobne sezónna dekorácia dokáže vylepšiť celkový dojem vchodu do domu. Momentálne máme jeseň a preto môžete zakomponovať do výzdoby tekvicu, škoricu, zafarbené lístie  a rôzne ďalšie odtiene jesene s prikrývkami, vankúšmi na vonkajšej terase a vencom na vchodových dverách. Taktiež je možné doplniť zopár lampiónov s LED osvetlením a vytvoriť výnimočnú atmosféru.

Nový náter a rohožka

V prípade, že sa rozhodnete vylepšiť vchodové dvere, nie je nevyhnutné ich hneď vymeniť, alebo dodatočne dekorovať. Niekedy stačí len nový náter na modernizáciu vchodových dverí. Dvere by ste mali natrieť trendovou pútavou farbou. Môže ísť napríklad o žltú či červenú farbu. Každopádne, namaľovanie vchodových dverí výraznejšou farbou je naozaj jednoduchý spôsob ako vylepšiť celkový vzhľad  vchodu do vášho domu.